Femto sekundinė technologija

Džiaugiamės galėdami pranešti, kad Dr. Solomatino klinika Latvijoje dabar siūlo kataraktos operaciją lazeriu. Femto sekundinis lazeris „Victus“ leidžia pasiekti puikių rezultatų tiek kataraktos gydyme, tiek ir akių chirurgijos lazeriu procedūrose.

image

image

Du puikūs kataraktos chirurgijos metodai

Įprastos kataraktos operacijos metu akių chirurgas ultragarsu suskaido drumstąją lęšio dalį (kataraktą) į dalis ir pašalina fragmentus iš akies.

Įprastos operacijos privalumai:

 • Platus naudojimas ir prieinama kaina;
 • Efektyvus kataraktos pašalinimas įprastais atvejais;
 • Geri rezultatai naudojant standartinius optinius implantuotus audinius.

Trūkumai:

 • Prieigai prie akies naudojami pjovimo įrankiai (mikro skalpeliai);
 • Aplinkinių audinių pažeidimo rizika yra didesnė negu operuojant lazeriu;
 • Naudojant aukščiausios kokybės optinį implantuotą audinį idealius optinius rezultatus pasiekti yra sunkiau.

Kataraktos operacija lazeriu

Operuojant lazeriu kataraktai pašalinti akių chirurgas naudoja lazerio spindulį. Lazeris pasižymi dideliu tikslumu ir tausumu, neigiamas poveikis audiniams operacijos metu yra nedidelis ir nėra reikalo naudoti ultragarso. Chirurgo meistriškumas, kurį papildo moderni lazerinė technologija, daro kataraktos šalinimo operaciją maksimaliai efektyvią ir saugią. Operuojant lazeriu kataraktai pašalinti naudojamas efektyvus lazerinis įrenginys „VICTUS®“.

Kataraktos operacijos lazeriu privalumai:

 • Nenaudojami skalpeliai ir pjovimo įrankiai;
 • Operacija akies struktūrai yra saugesnė;
 • Užtikrina puikią kontrolę visuose operacijos etapuose;
 • Leidžia pasiekti maksimalų poveikį naudojant aukščiausios kokybės optinius implantuotus audinius.

Trūkumai:

 • Operacijos kaina yra didesnė nei įprastos operacijos kaina;
 • Galima rasti tik geriausiai įrengtose klinikose.

Konsultacijos dėl lazerio regos korekcijos

Mūsų klinika taip pat siūlo išsamią diagnostikos ir gydymo pagalbą!

Kas yra katarakta?

Katarakta vadinamas lęšiuko ir jo kapsulės padrumstėjimas. Lęšiukas, panašiai kaip fotoaparato lęšis, atlieka objektyvo funkciją ir fokusuoja atvaizdą šviesai jautriame akies audinyje - tinklainėje. Tinklainė veikia panašiai į fotoaparatą ir yra ant galinės akies obuolio sienelės paviršiaus. Dėl amžiaus ar dėl ligos lęšiukas pamažu praranda savo elastingumą ir pradeda drumstis, dėl ko regėjimas pablogėja. Padrumstėjęs lęšiukas panašus į nešvarų lango stiklą. Kol nenuvalysime lango, nepamatysime, kas vyksta gatvėje. Katarakta sukelia panašų regos sutrikimą. Tačiau skirtingai nuo lango stiklo kataraktos šluoste nuvalyti neįmanoma.

Kaip vyksta operacija?

Šiandien mūsų klinika yra vienintelė medicinos įstaiga Baltijos šalyse, kur kataraktos operacijos daromos naudojant technologiją „FemtoCataracti“, t. y. lazeriu. Dar tik prieš kelerius metus kataraktos operacijos buvo daromos daugiausia ultragarso prietaisais. Šiais laikais yra patobulinta technologija, kuri suteikia galimybę kataraktos operacijas atsargiai ir saugiai daryti lazerio spinduliu. Operacijos metu chirurgas visiškai ir mikroskopiniu tikslumu kontroliuoja visus akies parametrus. Įmontuoto tomografo, skaitytuvų ir aukštos įrangos rezoliucijos dėka chirurgas realiuoju laiku mato mažiausių akies struktūrų būklę. Tai leidžia mums pasiekti puikių rezultatų ir išvengti galimų klaidų ir komplikacijų. Lazerinės technologijos dėka gerokai sutrumpėjo operacijos trukmė. Chirurgas praleidžia žymiai mažiau laiko su instrumentais akyje, kas žymiai sumažina infekcijos tikimybę. Be to, sumažėjo žalingas instrumentų ir ultragarso poveikis akies audiniams (ragenai, rainelei), kas žymiai pagreitina sveikimo procesą ir padeda išvengti komplikacijų po operacijos. Mūsų klinikoje kataraktos operacija atliekama su anesteziologu. Operacija yra neskausminga ir paprastai pakanka į akį įlašintų nuskausminimo lašų. Tuo pačiu metu, anesteziologas užtikrina maksimalų paciento komfortą – nėra baimės, nerimo, diskomforto ir skausmo. Be to, chirurgas kontroliuoja arterinį kraujo spaudimo ir širdies ritmo rodiklius bei, jei reikia, juos koreguoja. Tai garantuoja pacientui maksimalų komfortą ir saugumą operacijos metu.

 • Image

  Siekiant išvengti paciento diskomforto operacijos metu, prieš operaciją į akį lašinami akių nuskausminimo lašai.

 • Image

  Padrumstėjęs lęšiukas lazeriu ar ultragarsu atsargiai fragmentuojamas ir fragmentai pašalinami iš akies. Po to implantuojamas naujas lęšiukas. Jei pasirinksite standartinį lęšiuką, po operacijos puikiai matysite į tolį, bet žiūrėti arti paprastai reikės akinių. Aukščiausios kokybės lęšiukas užtikrina gerą regėjimą bet kokiu atstumu.

 • Image

  Standartinis ar aukščiausios kokybės implantuojamas audinys dedamas vietoje pašalinto natūralaus lęšiuko.

Būdingi nusiskundimai kataraktos atveju

Katarakta paprastai yra neskausminga ir gali atsirasti vienoje arba abiejose akyse. Laikui bėgant regėjimas silpnėja. Spalvos praranda skaistumą, o regėjimas ryškumą. Kai kurie pacientai skundžiasi vaizdo dvejinimusi, vištakumu, o taip pat padidėjusiu jautrumu ryškiai šviesai. Tai gali gerokai pabloginti gebėjimą vairuoti automobilį. Esant kataraktai, akiniai labai nepadeda. Vienintelis efektyvus kataraktos gydymo būdas yra padrumstėjusį lęšiuką chirurginiu būdu pakeisti skaidriu dirbtiniu implantuotu audiniu. Operacijos metu akių chirurgas naudoja lazerį su tikslu lazeriu fragmentuoti lęšiuką fragmentais, pašalinti jį iš akies ir parengti akį dirbtinio lęšiuko implantacijai. Siekiant tobulo regėjimo, kataraktos pašalinimas sumažina arba visiškai pašalina būtinybę nešioti akinius. Dažniausiai kataraktos simptomai yra šie:

 • Regėjimo aštrumo ir kokybės pablogėjimas;
 • Geresnio apšvietimo poreikis;
 • Poreikis dažnai keisti išrašytų akinių stiprumą.

Kataraktos operacijos lazeriu privalumai naudojant lazerinę platformą „victus“

image

Prieš tai

image

po to

Lazerinė technologija yra tikslesnė, pacientui malonesnė ir leidžia greičiau susigrąžinti normalią būklę po operacijos. Kataraktos operacija lazeriu žymiai pagerina regėjimą, mažina savo priklausomybę nuo akinių ir kontaktinių lęšių. Įmanoma pašalinti tokius regėjimo defektus, kaip pavyzdžiui, trumparegystė, toliaregystė ir astigmatizmas, o kai kuriais atvejais taip pat senatvinę toliaregystę („trumpų rankų ligą“).

GRĮŽTAMASIS RYŠYS

Ką sako pacientai

Platus optinių implantuotų audinių pasirinkimas

Norėdami sužinoti, kokio tipo lęšiukas Jums labiausiai tinka, susipažinkite su pagrindiniais skirtumais.

icon

Standartinis lęšiukas

Standartinis optinis implantuotas audinys po kataraktos operacijos užtikrina puikią toliaregystę. Žiūrėti iš arti Jums reikės akinių.

Paklauskite savęs

Ar man tinka, kad turėsiu nešioti specialius akinius?

icon

Patobulintas aukščiausios kokybės lęšiukas

Gali padidinti regos lauką ir suteikia galimybę gyventi aktyvų gyvenimą. Turėsite puikų regėjimą bet kokiu atstumu. Patobulintas lęšiukas padės gerai matyti bet kokioje situacijoje. Šiais laikais, kai mes gyvename aktyvų gyvenimą, tai ypač svarbu.

Paklauskite savęs

Ar aš noriu, kad mano regos laukas būtų didesnis?

image image

Konsultacijos dėl lazerio regos korekcijos

Mūsų klinika taip pat siūlo išsamią diagnostikos ir gydymo pagalbą!

Dažnai klausiami klausimai

Pacientas paprastai skundžiasi regos pablogėjimu, ko neįmanoma pagerinti akiniais. Jei negalite rasti akinių, kurie padėtų Jums geriau matyti, atėjo laikas ieškoti priežasties. Po papildomų tyrimų akių gydytojas dažnai atranda, kad regos sumažėjimo priežastis yra katarakta.
Pacientams, kuriems rekomenduojama aukščiausios kokybės lęšiuko implantacija;
 • pacientams su kataraktos komplikacijomis;
 • pacientams, sergantiems traumine katarakta (liga atsirado dėl traumos);
 • pacientams su neįprasta akies anatomija (pavyzdžiui, maža akies priekinė kamera);
 • vaikams.
Prieš priimant sprendimą dėl operacijos, reikia kruopščiai ištirti paciento akis ir bendrą sveikatos būklę. Jei pacientas nesiskundžia žymiu regėjimo pablogėjimu ir dar nėra psichiškai pasiruošęs operacijai, jis bus toliau stebimas. Jei gydytojas pastebi regėjimo pablogėjimą ir ligos progresavimą, jis rekomenduoja pacientui operacijos neatidėti, nes be dėmesio likę kataraktos atvejai gresia didesnėmis komplikacijomis.
Kataraktos chirurgija yra viena iš labiausiai veiksmingų ir saugių akių operacijų tipų. Ne veltui ji vadinama oftalmologijos perlu. Žinoma, su sąlyga, kad operaciją atlieka patyręs specialistas, turintis visą reikalingą įrangą.
Kad pacientui būtų užtikrinta maksimali sauga ir komfortas, kataraktos operacija vienu metu paprastai atliekama vienai akiai. Pirmiausia operacija daroma vienai akiai, tada, priklausomai nuo pasveikimo ypatumų, planuojama kitos akies operacija. Antroji operacija paprastai daroma ne anksčiau kaip po savaitės nuo pirmosios.
Sprendimas dėl to, kada reikia operuoti kataraktą, priimamas kartu su pacientu, priklausomai nuo regėjimo gerumo rodiklių. Kartais pacientas gali vairuoti automobilį, žiūrėti televizorių ar dirbti kompiuteriu dar kelerius metus po kataraktos diagnozavimo. Tokiais atvejais katarakta yra lengva ir neturi daug įtakos regėjimui. Tai reiškia, kad skubios operacijos nereikia, o pacientas bus stebimas. Jei katarakta pradeda turėti įtakos asmens gyvenimo kokybei ir sukelia žymų regos pablogėjimą, atėjo laikas pasikonsultuoti su gydytoju dėl kataraktos operacijos.
Po operacijos gausite akių lašų rinkinį, kuris turi būti naudojamas pagal gydytojo rekomendacijas. Be to, gydytojas Jums paaiškins, kaip reikės organizuoti savo gyvenimą po operacijos.
Regėjimo atsistatymo procesai yra individualūs ir priklauso nuo pašalinamos kataraktos tankio, operacijos sudėtingumo, susijusių sveikatos sutrikimų ir kitų veiksnių. Pirmuosius regėjimo pagerėjimo ženklus pacientas gali pastebėti jau kitą dieną po operacijos.

Sužinokite, kaip gauti paslaugas akių centre pigiau:

Sužinokite daugiau

Skaitykite mūsų pacientų atsiliepimus