Femto-sekundinė technologija

Džiaugiamės galėdami pranešti, kad Dr. Solomatino akių klinika siūlo kataraktos operaciją LAZERIU. Femto-sekundinis lazerinis įrenginys VICTUS leidžia pasiekti puikių rezultatų tiek kataraktos gydyme, tiek ir akių korekcijų lazeriu procedūrose.

image

image

Du puikūs kataraktos gydymo metodai

Įprastos kataraktos operacijos metu, akių chirurgas ultragarsu suskaido drumstąją lęšio dalį (kataraktą) į dalis ir pašalina fragmentus iš akies.

Įprastos operacijos privalumai:

 • Platus naudojimas ir prieinama kaina;
 • Efektyvus kataraktos pašalinimas įprastais atvejais;
 • Geri rezultatai naudojant standartinius optinius implantus.

Trūkumai:

 • Prieigai prie akies naudojami pjovimo įrankiai (mikro-skalpeliai);
 • Aplinkinių audinių pažeidimo rizika yra didesnė negu operuojant lazeriu;
 • Net ir naudojant aukščiausios kokybės optinius implantus, idealius optinius rezultatus pasiekti yra sunkiau.

Kataraktos operacija lazeriu

Kataraktos pašalinimui chirurgas naudoja tik lazerį, kuris pasižymi itin dideliu tikslumu. Neigiamas poveikis akies audiniams operacijos metu yra labai nedidelis, nenaudojamas ultragarsas. Chirurgo meistriškumas, kurį papildo moderni lazerinė technologija, daro kataraktos šalinimo operaciją maksimaliai efektyvią ir saugią. Dr. Solomatino akių klinikoje lazerinės kataraktos operacijos metu naudojamas efektyvus lazerinis įrenginys VICTUS®.

Kataraktos operacijos lazeriu privalumai:

 • Nenaudojami skalpeliai ir pjovimo įrankiai;
 • Operacija yra kur kas saugesnė akies struktūrai;
 • Užtikrina puikią kontrolę visuose operacijos etapuose;
 • Leidžia pasiekti geriausius rezultatus, naudojant aukščiausios kokybės optinius implantus.

Trūkumai:

 • Operacijos lazeriu kaina yra didesnė negu įprastos operacijos;
 • Galima rasti tik geriausiai įrengtose klinikose.

Konsultacija dėl lazerinės korekcijos

MŪSŲ KLINIKA TAIP PAT SIŪLO IŠSAMIĄ DIAGNOSTIKOS IR GYDYMO PAGALBĄ!

Kas yra katarakta?

Katarakta vadinamas lęšiuko ir jo kapsulės padrumstėjimas. Lęšiukas, panašiai kaip fotoaparato lęšis, atlieka objektyvo funkciją ir fokusuoja atvaizdą šviesai jautriame akies audinyje - tinklainėje. Tinklainė veikia panašiai į fotoaparatą ir yra ant galinės akies obuolio sienelės paviršiaus. Dėl amžiaus ar dėl ligos lęšiukas pamažu praranda savo elastingumą ir pradeda drumstis, dėl ko regėjimas pablogėja. Padrumstėjęs lęšiukas panašus į nešvarų lango stiklą. Kol nenuvalysime lango, nepamatysime, kas vyksta gatvėje. Katarakta sukelia panašų regos sutrikimą. Tačiau, skirtingai nuo lango stiklo, kataraktos šluoste nuvalyti neįmanoma.

Kaip vyksta kataraktos operacija?

Šiandien mūsų klinika yra vienintelė medicinos įstaiga Baltijos šalyse, kur kataraktos operacijos daromos naudojant FemtoCataracti technologiją, t. y. lazeriu. Dar tik prieš kelerius metus kataraktos operacijos dažniausiai buvo atliekamos ultragarso prietaisais. Šiandien patobulinta technologija suteikia galimybę kataraktos operacijas atlikti atsargiai ir saugiai lazerio spinduliu. Operacijos metu chirurgas mikroskopiniu tikslumu kontroliuoja visus akies parametrus. Įmontuoto tomografo, skaitytuvų ir aukštos įrangos rezoliucijos dėka, chirurgas realiuoju laiku mato mažiausių akies struktūrų būklę. Tai leidžia pasiekti puikių rezultatų ir išvengti galimų klaidų bei komplikacijų. Lazerinės technologijos dėka gerokai sutrumpėjo ir operacijos trukmė. Chirurgas praleidžia žymiai mažiau laiko su instrumentais akyje, kas ženkliai sumažina infekcijos tikimybę. Be to, sumažėjo žalingas instrumentų ir ultragarso poveikis akies audiniams (ragenai, rainelei), dėl ko sveikimo procesas tampa greitesnis, išvengiama komplikacijų po operacijos. Mūsų klinikoje kataraktos operacija atliekama dalyvaujant anesteziologui. Operacija yra neskausminga ir paprastai pakanka į akį įlašintų nuskausminimo lašų. Tuo pačiu metu, anesteziologas užtikrina maksimalų paciento komfortą – nėra baimės, nerimo, diskomforto ir skausmo. Be to, chirurgas kontroliuoja arterinį kraujo spaudimo ir širdies ritmo rodiklius bei, jei reikia, juos koreguoja. Dėl to pacientas visos procedūros metu jaučiasi komfortiškai ir saugiai.

 • Image

  Siekiant išvengti paciento diskomforto operacijos metu, prieš operaciją į akį lašinami akių nuskausminimo lašai.

 • Image

  Padrumstėjęs lęšiukas lazeriu ar ultragarsu atsargiai fragmentuojamas ir fragmentai pašalinami iš akies. Po to implantuojamas naujas lęšiukas. Jei pasirinksite standartinį lęšiuką, po operacijos puikiai matysite į tolį, bet žiūrėti arti paprastai reikės akinių. Aukščiausios kokybės lęšiukas užtikrina gerą regėjimą bet kokiu atstumu.

 • Image

  Standartinis ar aukščiausios kokybės implantuojamas audinys dedamas vietoje pašalinto natūralaus lęšiuko.

Būdingi nusiskundimai kataraktos atveju

Katarakta paprastai yra neskausminga ir gali atsirasti vienoje arba abiejose akyse. Laikui bėgant, regėjimas silpnėja. Spalvos praranda skaistumą, o regėjimas ryškumą. Kai kurie pacientai skundžiasi vaizdo dvejinimusi, vištakumu, o taip pat padidėjusiu jautrumu ryškiai šviesai. Tai gali gerokai pabloginti gebėjimą vairuoti automobilį. Esant kataraktai, akiniai nebepadeda. Vienintelis efektyvus kataraktos gydymo būdas yra padrumstėjusį lęšiuką pakeisti skaidriu dirbtiniu implantu.

Dažniausiai kataraktos simptomai yra šie:

 • Regėjimo aštrumo ir kokybės pablogėjimas;
 • Geresnio apšvietimo poreikis;
 • Poreikis dažnai keisti išrašytų akinių stiprumą.

Kataraktos operacijos lazeriu privalumai naudojant VICTUS lazerinį įrenginį

image

Prieš tai

image

po to

Lazerinė kataraktos operacija yra tikslesnė, kur kas malonesnė pacientui ir užtikrina greitesnį gijimo procesą. Kataraktos operacija lazeriu žymiai pagerina regėjimą, sumažina arba visiškai pašalina būtinybę nešioti akinius. Šios procedūros dėka įmanoma pašalinti tokius regėjimo defektus kaip trumparegystė, toliaregystė ar astigmatizmas, o kai kuriais atvejais — taip pat ir senatvinę toliaregystę („trumpų rankų ligą“).

GRĮŽTAMASIS RYŠYS

Ką sako pacientai

Platus optinių implantų pasirinkimas

Norėdami sužinoti, kokio tipo lęšiukas Jums labiausiai tinka, susipažinkite su pagrindiniais skirtumais.

icon

Standartinis lęšiukas

Standartinis optinis implantas po kataraktos operacijos užtikrina puikų regėjimą į tolį. Žiūrėti iš arti Jums reikės akinių.

Paklauskite savęs:

Ar man tinka, kad turėsiu nešioti specialius akinius?

icon

Patobulintas aukščiausios kokybės lęšiukas

Gali padidinti regos lauką ir suteikia galimybę gyventi aktyvų gyvenimą. Turėsite puikų regėjimą tiek į tolį, tiek iš arti. Patobulintas lęšiukas padės gerai matyti bet kokioje situacijoje.

Paklauskite savęs:

Ar aš noriu, kad mano regos laukas būtų didesnis?

image image

Konsultacija dėl lazerinės korekcijos

MŪSŲ KLINIKA TAIP PAT SIŪLO IŠSAMIĄ DIAGNOSTIKOS IR GYDYMO PAGALBĄ!

Dažnai užduodami klausimai
(not „klausiami“)

Pacientas paprastai skundžiasi regos pablogėjimu, kurio neįmanoma pagerinti akiniais. Jei negalite rasti akinių, kurie padėtų Jums geriau matyti, atėjo laikas ieškoti priežasties. Po papildomų tyrimų akių gydytojas dažnai atranda, kad regos pablogėjimo priežastis yra katarakta.
 • Pacientams, kuriems rekomenduojama aukščiausios kokybės lęšiuko implantacija;
 • pacientams su kataraktos komplikacijomis;
 • pacientams, sergantiems traumine katarakta (liga atsirado dėl traumos);
 • pacientams su neįprasta akies anatomija (pavyzdžiui, maža akies priekinė kamera);
 • vaikams.
Prieš priimant sprendimą dėl operacijos, reikia kruopščiai ištirti paciento akis ir bendrą sveikatos būklę. Jei pacientas nesiskundžia žymiu regėjimo pablogėjimu ir dar nėra visiškai pasiruošęs operacijai, jis bus toliau stebimas. Jei gydytojas pastebi regėjimo pablogėjimą ir ligos progresavimą, jis rekomenduoja pacientui operacijos nebeatidėti, nes tai gali lemti dideles komplikacijas.
Kataraktos operacija yra viena veiksmingiausių ir saugiausių akių operacijų tipų. Ne veltui ji vadinama oftalmologijos perlu. Žinoma, svarbu tai, kad operaciją atliektų patyręs specialistas, turintis visą reikalingą įrangą.
Kad pacientui būtų užtikrintas maksimalus saugumas ir komfortas, kataraktos operacija vienu metu paprastai atliekama vienai akiai. Pirmiausia operacija daroma vienai akiai, tada, priklausomai nuo pasveikimo ypatumų, planuojama kitos akies operacija. Antroji operacija paprastai daroma ne anksčiau kaip po kelių dienų nuo pirmosios.
Sprendimas dėl to, kada reikia operuoti kataraktą, priimamas kartu su pacientu, priklausomai nuo regėjimo rodiklių. Kartais pacientas gali vairuoti automobilį, žiūrėti televizorių ar dirbti kompiuteriu dar kelerius metus po kataraktos diagnozavimo. Tokiais atvejais katarakta yra lengva ir neturi daug įtakos regėjimui. Tai reiškia, kad skubios operacijos nereikia, o pacientas bus stebimas. Jei katarakta pradeda turėti įtakos asmens gyvenimo kokybei ir sukelia žymų regos pablogėjimą, reiškia, atėjo laikas pasikonsultuoti su gydytoju dėl kataraktos operacijos.
Po operacijos gausite akių lašų rinkinį, kuris turi būti naudojamas pagal gydytojo rekomendacijas. Be to, gydytojas Jums paaiškins, kaip reikės elgtis po operacijos ir kokių rekomendacijų laikytis.
Regėjimo atsistatymo procesai yra individualūs ir priklauso nuo pašalinamos kataraktos tankio, operacijos sudėtingumo, susijusių sveikatos sutrikimų ir kitų veiksnių. Pirmuosius regėjimo pagerėjimo ženklus pacientas gali pastebėti jau kitą dieną po operacijos.

Sužinokite, kaip gauti paslaugas akių centre pigiau:

Sužinokite daugiau

Skaitykite mūsų pacientų atsiliepimus