Blog

spalio 19, 2020

Nebenorite nešioti kontaktinių lęšių? Rinkitės optinius implantus

Regėjimo korekcija lazeriu suteikia nepriklausomybės jausmą ir laisvę nuo akinių bei kontaktinių lęšių. Pacientas vėl pamato visas pasaulio spalvas, o jo gyvenimo kokybė ženkliai pagerėja. Bet ką daryti jeigu regos korekcija lazeriu negalima? Tokiam atvejui sprendimas yra, ir jis vadinamas optinio lęšiuko implantacija.

Kas yra optiniai lęšiai?

Optinis, arba intraokulinis lęšis, yra biologiškai priderinamas implantas, kuris implantuojamas į priekinę arba užpakalinę akies kamerą, taip ištaisant regėjimą. Šiuolaikiniai optiniai lęšiai yra pagaminti iš aukštos kokybės hipoalerginių medžiagų ir negali pakenkti paciento kūnui, jeigu operaciją atlieka patyręs ir aukštos kvalifikacijos chirurgas.

Intraokulinio lęšio transplantacija yra panaši į regėjimo korekciją kontaktiniais lęšiais. Skirtumas tas, kad kontaktiniai lęšiai uždedami ant ragenos, o optiniai lęšiai dedami į akies vidų, išsaugant natūralius paties žmogaus lęšius. Optinių lęšių implantavimo metodai šiandien yra nuspėjami ir saugūs.

Kam tinka optinių lęšių implantacija?

Optiniai lęšiai tinka pacientams, turintiems didelę trumparegystę, toliaregystę ir astigmatizmą, taip pat tiems, kurie turi kitų kontraindikacijų regos korekcijai lazeriu, arba jeigu kiti regėjimo korekcijos metodai yra neveiksmingi.

Kuo naudingi intraokuliniai lęšiai?

  • Platus korekcijos diapazonas: iki -30,0 dioptrijų esant trumparegystei, iki +20,0 dioptrijųesant toliaregystei, iki 6,0 dioptrijų esant astigmatizmui;
  • lęšiai gaminamipagal individualius paciento parametrus, remiantis išsamios diagnostikos rezultatais;
  • lęšiai visiškai prisitaiko prie natūralaus paciento lęšiuko ir jį palaiko;
  • nepažeidžiama akies struktūra ir išlaikomas struktūrinis ragenos vientisumas;
  • tinklainė apsaugomanuo ultravioletinių spindulių;
  • netrikdoma intraokulinio skysčio cirkuliacija;
  • tinka net ir turintploną rageną;
  • nėra pooperacinio astigmatizmo pavojaus;
  • regėjimas atsistato praėjus 2-3 valandoms po operacijos;
  • veiksmingumas trunka daugelį metų.

Kaip vyksta lęšiuko implantacija?

Pacientui skiriama vietinė nejautra (lašelinės pagalba), po kurios atliekamas minimalus ragenos pjūvis, kurio plotis yra tik 3,0 mm. Tada per įpjautą vietą įdedamas korekcinis akies lęšiukas, kuris švelniai uždedamas tarp rainelės ir lęšio esančioje užpakalinėje akies kameroje. Pjūvis yra toks mažas, kad operacijos pabaigoje nereikia siūti — jis užsidaro savaime.

Operacija atliekama ambulatoriškai ir trunka tik 10-15 minučių. Regėjimas atsistato per 2-3 valandas po operacijos. Sekančias 7–14 dienų po operacijos, pacientas turi vartoti specialius lašus. Pooperacinis lūžio rodiklis yra panašus į įprastų kontaktinių lęšių naudojimą.

Kokios yra šios procedūros kontraindikacijos?

Prieš operaciją oftalmologas pacientui atlieka išsamią diagnostiką. Remdamasis tyrimo rezultatais, gydytojas nusprendžia, ar yra operacijos galimybė ir nustato, ar nėra kokių nors kontraindikacijų implantacijai. Pagrindinės kontraindikacijos yra įvairios akių patologijos: glaukoma, katarakta, lėtinis akių uždegimas, regos nervo pažeidimas ir tinklainės ligos, taip pat kai kurios bendrosios ligos.

Koks regėjimas būna po implantacijos?

Optinių lęšių implantavimas yra skirtas pacientams, kurie kenčia nuo sunkių refrakcijos simptomų, todėl chirurgas turi suteikti pacientui optimalų, kuo aštresnį regėjimą. Diagnozuojant ir apskaičiuojant akies lęšiuko optinius duomenis, pacientas gauna tikslią informaciją apie galimą regėjimo aštrumą po implantacijos.

Patyrę Dr. Solomatino akių klinikos chirurgai akies lęšį implantuoja labai tiksliai ir saugiai. Pacientas jaučiasi gerai ir gali grįžti prie įprasto gyvenimo būdo per kelias valandas po operacijos.

Dr. Solomatino akių klinikoje aukštos kvalifikacijos gydytojai atlieka akių diagnostiką, interpretuoja tyrimų rezultatus ir pasiruošia operacijai. Klinikos oftalmologai yra įvaldę moderniausias technologijas, leidžiančias nuodugniai ištirti akis ir parinkti procedūras, tiksliai atsižvelgiant į individualias kiekvieno paciento akių ypatybes.

Gydytojų patirties ir pažangiausių diagnostikos metodų dėka galima tiksliai apskaičiuoti optinių lęšių gamybai reikalingus duomenis pagal individualius paciento parametrus, taip pat nustatyti, koks bus implantacijos rezultatas.

Blogas
About maksims_dr15