Blog

gruodžio 15, 2020

Permanentinis akių vokų makiažas ir regėjimas: ką turite žinoti

Poodinės kosmetikos įvedimo procedūros lūpų, akių vokų ir antakių srityse šiandien yra itin populiarios moterų tarpe, nes leidžia atrodyti lyg pasidažiusioms, bet nebereikia kiekvieną dieną naudoti makiažo, kurį vakare dar reikia ir nusivalyti. Švelni akių vokų dažymo bei pravedimo procedūra dabar atliekama beveik kiekviename grožio salone, bet ar ji yra saugi? Šiame straipsnyje išsiaiškinsime, kokios galimos komplikacijos po tokių procedūrų ir ką reikia žinoti prieš nusprendžiant jas pasidaryti.

Trumpai apie permanentinį vokų makiažą

Prieš pradedant procedūrą, kosmetologė pirmiausiai pašalins makiažą ir aliejaus perteklių ant odos, susidariusį nuo kosmetinių priemonių, o tuomet patikrins odos jautrumą anestetikui. Tuomet, naudojant specialų kremą, kuris tepamas ant voko paviršiaus, bus atlikta vietinė nejautra. Spalvų įvedimo po oda procesas prasidės plaukelių piešimu blakstienų augimo linijos kryptimi naudojant adatą, o po to seks laipsniškas šešėliavimas plačia šepetėlio tipo adata, atliekant trumpus paspaudimus kylant aukštyn.

Seanso pabaigoje kosmetologė nuplaus dažų perteklių, o tą vietą, kurioje po oda buvo įvesta spalva, pateps antiseptiniu tepalu. Kai kurie grožio salonai, norėdami visiškai sumažinti infekcinio uždegimo kilimo tikimybę, taip pat naudoja specialius apsauginius tepalus.

Taip pat verta paminėti, kad, atlikus permanentinį makiažą ant vokų, akys stipriai patinsta, ypač pirmąją dieną. Tai yra įprasta organizmo reakcija į daugybę epidermio pažeidimų.

Kiek trunka akių gijimas po procedūros?

Akių vokų patinimas išnyksta po 2–3 dienų. Kontūras pagerėja vidutiniškai maždaug per 14 dienų. Per visą šį laiką, tą vietą, kurioje buvo atliktas permanentinis makiažas, būtina tepti atkuriamuoju, drėkinamuoju ir antibakteriniu kremu. Tai neleidžia odai išsausėti ir užsikrėsti. Po procedūros, kol akys yra patinusios, rekomenduojama susilaikyti nuo per didelio krūvio akims, įskaitant ir vairavimą.

Nesant komplikacijų, šių rekomendacijų turėtų pakakti visiškam atsigavimui.

Kas gali nutikti ne taip?

Jei permanentinį makiažą atliko nepakankamai kvalifikuotas specialistas, akių vokų patinimas po tokios procedūros nebus vienintelė problema. Kadangi adata nepatenka į kapiliarus, gali atsirasti pažeidimų. Dėl to susidaro mėlynės, kurios gyja labai lėtai. Tokiu atveju nerekomenduojama kartoti procedūros bent 6 mėnesius.

Blogai atliktas permanentinis makiažas gali sukelti ašarojimą, akių paraudimą ir netgi regos pažeidimus.

Higienos pažeidimai ir nekokybiški dažai gali turėti rimtų pasekmių Jūsų sveikatai. Atliekant permanentinį makiažą, pažeidžiamas akies voko odos vientisumas, o tai gali sukelti infekcijos plitimą, jei su įrankiais nesielgiama itin atsargiai.

Jei nuskausminamasis kremas patenka ant akies gleivinės, tai gali sukelti ragenos uždegimą ir pažeidimą, o tai neigiamai veikia regėjimo aštrumą.

Permanentinis akių vokų makiažas draudžiamas paūmėjus bet kokioms akių ligoms, taip pat sergant lėtiniu konjunktyvitu.

Ar permanentinis makiažas kenkia regėjimui ir akims?

Laikantis profesionalių standartų, permanentinis makiažas nėra kenksmingas akims.

Atminkite, kad profesionalūs kosmetologai naudoja tik aukštos kokybės medžiagas. Pasirinkite patikimą ir sertifikuotą specialistą, kuris griežtai laikosi sanitarinių sąlygų. Sprendžiant, ar norite atlikti šią procedūrą, būkite atsargūs ir stebėkite akių būklę po procedūros.

Jei po procedūros pastebėjote atsiradusį akių ir vokų sausumą, akių gleivinės dirginimą ar bet kokią kitą alerginę reakciją, nedelsdami kreipkitės į gydytoją oftalmologą, kad išvengtumėte rimtesnių pasekmių.

Dėl konsultacijos ir tyrimų Dr. Solomatino akių centre galite užsiregistruoti info@drsolomatinoakiucentras.lt arba užpildę internetinę formą.

Blogas
About maksims_dr15

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *