Blog

lapkričio 2, 2020

Regėjimo tyrimai: tipai, atlikimo metodai ir kaina

Net 80 procentų išorinio pasaulio informacijos mes gauname regėjimo pagalba, tad rūpintis akių sveikata, kaip ir viso organizmo sveikata, tiesiog būtina. Šiandien oftalmologai daug kalba apie įvairias akių ligas, kurios pažeidžia regėjimą — kataraktą, glaukomą, uždegimines ligas ir kitus refrakcinius sutrikimus. Kai kurios šių akių ligų pasireiškia aiškiais ir ryškiais simptomais, tačiau kitų pastebėti beveik neįmanoma, kol ligos sukeltas audinių pažeidimas tampa negrįžtamas. Todėl norint aptikti tokias akių ligas, užkirsti joms kelią bei sėkmingai jas gydyti labai svarbu laiku atlikta diagnostika. Būtent todėl oftalmologai taip akcentuoja profesionalių, išsamių tyrimų svarbą, net jeigu šiuo konkrečiu metu ir nejaučiate jokių nusiskundimų dėl savo regėjimo. Tai ypač svarbu šiek tiek vyresnio amžiaus pacientams — nuo 40 metų ir daugiau. Tad šiandien kalbame apie tai, kaip  atliekami tikslūs tyrimai ir kiek jie kainuoja.

Kas yra profesionali regėjimo diagnostika?

Dr. Solomatino akių centre visi tyrimai atliekami naudojant naujausios kartos įrangą iš rinkoje pirmaujančių gamintojų Vokietijoje, JAV, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir kt. Inovatyvi ir tiksli klinikos įranga leidžia atlikti daugybę skirtingų tyrimų, gauti unikalius ir labai tikslius rezultatus, bei atlikti pažangias procedūras, kurios efektyviai taikomos užsienyje. Dauguma jų neturi analogų ne tik Latvijoje, bet ir visose Baltijos šalyse. Pavyzdžiui, viena klinikos naujovių yra „Topcon“ optinis tomografas, leidžiantis nuodugniai ištirti akių kraujagysles dėl tinklainės ligų, nenaudojant jokios kontrastinės medžiagos. Toks tyrimas yra daug greitesnis, efektyvesnis ir, svarbiausia, saugesnis pacientui. Dauguma planuojamų tyrimų atliekami naudojant bekontaktę nuskaitymo technologiją, kuri leidžia akių ligas nustatyti kompiuteriu joms dar būnant ankstyvoje stadijoje.

Pasiruošimas tyrimui

Regos diagnostika Dr. Solomatino akių centre atliekama specialiai įrengtame oftalmologo kabinete. Visas tyrimas trunka apie 2 valandas. Iš pradžių pacientui sulašinami specialūs vyzdžius plečiantys akių lašai — tai padeda gauti tiklesnius rezultatus, tad visuomet rekomenduojame su savimi turėti akinius nuo saulės, nes kelias valandas po apžiūros akys gali būti jautresnės saulės šviesai, o pats regėjimas gali būti neryškus.

Tuo tarpu tie pacientai, kurie rengiasi lazerinės korekcijos procedūrai, prieš atvykdami patikrai turėtų nebenešioti kontaktinių lęšių: minktštųjų — bent savaitę iki atvykimo, kietųjų — bent vieną mėnesį iki atvykimo. Tai padeda gauti kur kas tikslesnę ir išsamesnę informaciją apie anatominę akies struktūrą.

Kaip atliekami tyrimai?

Inovatyvių technologijų dėka galima ne tik aptikti akies optinės sistemos sutrikimus (trumparegystė, toliaregystė, astigmatizmas), bet ir laiku nustatyti tokias akių ligas kaip katarakta (akies lęšiuko drumstėjimas), glaukoma, taip pat įvairias tinklainės ir regos nervo ligas. Remiantis tyrimo rezultatais, pacientui galima tiksliai išrinkti tinkamus akinius, kontaktinius lęšius, parengti individualią regos korekcijos lazeriu programą arba surinkti visą reikiamą informaciją optinio lęšiuko implantavimui.

Standartinė regėjimo diagnostika susideda iš kelių žingsnių:

 • Trumparegystės, toliaregystės ir astigmatizmo nustatymas, naudojant kompiuterizuotą autorefraktometrą;
 • Bekontaktis akispūdžio matavimas. Gauti duomenys leidžia nustatyti arba atmesti tokią akių ligą kaip glaukoma;
 • Akies optinio intensyvumo ir dydžio matavimas, naudojant poliarinį lazerį ir ultragarsą. Šių duomenų analizė leidžia nustatyti regėjimo sutrikimų priežastis;
 • Objektyvus galimos akių refrakcijos nustatytmas, naudojant specialius įrenginius;
 • Akies dugno tyrimas, atliekamas su padidėjusiais vyzdžiais, padedantis nustatyti įvairias tinklainės patologijas.

Norint nustatyti tikslią tam tikro akių sutrikimo priežastį, būtina atlikti išsamius tyrimus, o tuomet paskirti gydymą. Tiksli diagnozė padidina gero regėjimo išlaikymo ir ligos progresavimo sustabdymo galimybes.

Jeigu reikia, pacientui atliekami papildomi tyrimai, tokie kaip ultragarso diagnostika, akių raumenų pusiausvyos tyrimas, fluorescencinė angiografija, optinės koherencijos tomografija, elektroretinografija, tachimetrija, kontrastinė visometrija, egzoftalmometrija, topografija, kompiuterinis perimetras, ar kiti specifiniai tyrimai.

Kam ir kaip dažnai reikėtų atlikti tyrimus?

Nepaisant to, kad regėjimo sutrikimai ir ligos yra skirtingos, profilaktikos principai visiems išlieka vienodi: palaikyti fizinį aktyvumą, subalansuotą mitybą, reguliariai leisti laiką gryname ore, dėvėti akių apsaugą nuo UV spindulių, išsimiegoti, planuoti ir optimizuoti laiką, praleidžiamą prie ekranų.

Ypatingą dėmesį akių būklei ir tyrimams reikėtų skirti, jeigu:

 • Anksčiau buvo atlikta akių operacija,
 • Įvyko akių trauma,
 • Akyse jaučiamas diskomfortas,
 • Pastebite regos sutrikimą,
 • Sergate nervų ar kraujagyslių sistemos ligomis,
 • Planuojate pastoti,
 • Jūsų šeimoje buvo akių patologijų, tokių kaip katarakta, glaukoma ir kt. atvejai.

Sveikos gyvensenos laikymasis turėtų būti derinamas su reguliaria profesionalia regėjimo diagnostika: sveikam ir niekuo nesiskundžiančiam žmogui 1-2 kartus per metus, o pacientams, sergantiems kokia nors akių liga, 2 kartus per metus ir dažniau. Ypač svarbu reguliariai lankytis pas oftalmologą sulaukus 40 metų ir daugiau, taip pat esant anksčiau diagnozuotoms akių ligoms.

Regėjimo tyrimų kainos

Pradinis tyrimas Dr. Solomatino akių klinikoje, apimantis standartinius tyrimo metodus (įskaitant refraktometriją, tonometriją, akies dugno tyrimą, regėjimo aštrumo tyrimą) ir gydytojo konsultacija suaugusiems kainuoja 45eur, vaikams — 40eur. Pakartotinis tyrimas per 3 mėnesius po pirmojo apsilankymo pacientui kainuoja 25eur.

Klinikos pacientai gali pageidauti konsultacijos ir pas mūsų profesorių Igorį Solomatiną. Individualios konsultacijos kaina tokiu atveju yra 65eur, senjorams — 45eur.

Dr. Solomatino akių klinikoje galima atlikti išsamią apžiūrą planuojant lazerinę akių korekciją: tokios diagnostikos kaina yra 75eur.

Jeigu reikia, gali būti atliekami ir papildomi tyrimai, siekiant gauti dar tikslesnius duomenis apie akių būklę bei parinkti tinkamiausią lazerinės korekcijos metodą, optimaliausią gydymo variantą ar dar geriau pasirengti akių operacijai. Dr. Solomatino akių klinikoje siūlomus metodus ir jų kainas galite rasti mūsų klinikos latviškame puslapyje https://www.acucentrs.lv/en/dr-solomatin-eye-center/1055-2/ .

Jeigu turite klausimų, rašykite mums [email protected] arba pildykite registracijos formą https://drsolomatinoakiucentras.lt/#registreerumine .

Blogas
About maksims_dr15