Blog

lapkričio 25, 2020

Regėjimui kenkiantys įpročiai

Visi žinome, kad akis ir regėjimo aštrumą gali paveikti daugybė neigiamų veiksnių. Tačiau dažnai pamirštame, kaip svarbu rūpintis savo akių sveikata — dėl nežinojimo arba tam tikrų situacijų, kuriose atsiduriame. Kaip mes patys galime pakenkti savo akims, ir ką reikėtų daryti, norint išlaikyti puikų regėjimą? Mūsų oftalmologai kalba apie devynis kasdienius įpročius, kurie kenkia akims.

  1. Atsisakote saulės akinių

Reguliarus ultravioletinių spindulių poveikis neapsaugotam akies paviršiui gali sukelti rimtas akių ligas ir struktūrinius sutrikimus – kataraktą, centrinės tinklainės degeneraciją, pterygį, įtampą ir kitus.

UV spindulių poveikis palaipsniui daro įtaką akių sveikatai, nes šis procesas yra kaupiamasis. Akių ligos vystosi tada, kai sukauptų neigiamų padarinių skaičius pasiekia tam tikrą ribą. Be to, jei ilgai esate saulėje ir neapsaugote savo akių, gali atsirasti net ir ragenos nudegimai.

Įsigykite aukštos kokybės saulės akinius iš patikimo gamintojo ir tik su UV filtru. Priešingai nusistovėjusiems stereotipams, akis saugoti nuo saulės spindulių būtina visais metų laikais.

  1. Neteisingai naudojate kontaktinius lęšius

Ar su konktaktiniais lęšiais einate maudytis į dušą arba plaukioti baseine? Ar miegate su lęšiais, kurie nėra skirti naudoti naktį? O gal tinkamos higienos laikymasis nėra jūsų prioritetas? Jei bent į vieną iš šių klausimų atsakėte teigiamai, infekcijų ir akių ligų rizika labai padidėja.

Įsivaizduokite, kiek vandens telkiniuose ir baseinuose yra kenksmingų akims bakterijų, ir kiek jos gali būti pavojingos jūsų regėjimui. Be bakterijų, lęšiai taip pat gali pernešti virusus ir grybelius, kurie gali sukelti kitas komplikacijas, tokias kaip fotofobija, ragenos opos ir kitos ligos, sukeliančios ūmius akių skausmus.

Negalima dėvėti lęšių ilgiau nei nurodyta, nes tai gali sukelti deguonies trūkumą akyse ir padaryti rimtos žalos regėjimui.

  1. Neatliekate akių tyrimų

Kasmetinis apsilankymas pas oftalmologą leidžia jums stebėti akių būklę ir anksti diagnozuoti akių ligas, tad jas gydyti tampa kur kas lengviau. Reguliarūs akių tyrimai taip pat leidžia stebėti regėjimo aštrumo pokyčius. Svarbu nustatyti regėjimo sutrikimų priežastis ir jas laiku pašalinti.

  1. Nesubalansuota dieta

Miesto sąlygomis sunku laikytis visų tinkamos mitybos principų, tačiau išbandyti juos tikrai verta. Praturtinkite savo valgiaraštį šviežiais vaisiais ir daržovėmis, geraisiais riebalais ir aukštos kokybės baltymais.

Špinatus, riešutus, morkas, mėlynes ir omega-3 turtingas žuvis rekomenduojama valgyti kuo dažniau. Reguliarus šių produktų vartojimas padeda apsaugoti jūsų akis nuo ankstyvos tinklainės degeneracijos ir kataraktos vystymosi, užtikrina normalų kraujo tiekimą akims ir gerai veikia regėjimo aštrumą. Taip pat rekomenduojama vartoti vitaminus A, C, E ir B12 – jie padeda sunaikinti laisvuosius radikalus ir pagerina tinklainės veiklą. Be to, naudinga vartoti liuteiną, kuris turi teigiamą poveikį tinklainei.

  1. Naudojate seną kosmetiką

Atidžiai stebėkite kosmetikos gaminių galiojimo laiką ir tinkamai juos laikykite Jei pastebėjote, kad pasikeitė bet kokių jūsų kosmetikos gaminių konsistencija ar kokybė, nustokite juos naudoti. Tai padeda sumažinti ligų, kurias sukelia bakterijos, galinčios gyventi sugadintoje kosmetikoje, riziką.

  1. Rūkote

Buvo nustatytas ryšys tarp rūkymo ir padidėjusios kataraktos išsivystymo rizikos iki 40 metų. Rūkymas taip pat gali sukelti su amžiumi susijusią geltonosios dėmės degeneraciją, kuri pažeidžia regėjimą.

  1. Netinkamas apšvietimas

Skaitymas esant prastoms apšvietimo sąlygoms ir netinkamoje kūno padėtyje gali pakenkti regėjimui, ir ganėtinai greitai. Rekomenduojama dirbti, piešti ir naršyti naujienų srautus socialiniuose tinkluose sėdint tiesia nugara, o darbinis paviršius turėtų būti gerai apšviestas. Svarbu, kad šviesos pasiskirstymas būtų tolygus.

Atminkite, kad ekranas tikrai neturėtų būti vienintelis šviesos šaltinis kambaryje.

  1. Perkraunate akis

Jei ilgą laiką negalite nusigręžti nuo savo išmaniojo telefono ar dirbate kompiuteriu, dienos pabaigoje galite jausti nemalonų sausumą, deginimą, niežėjimą ir nuovargį. Dėl bet kokios veiklos, susijusios su ilgalaikiu regėjimo dėmesio sutelkimu, gali skaudėti galvą ir sumažėti regėjimo aštrumas. Esant tokioms sąlygoms, akių mirksėjimo dažnis mažėja, todėl mūsų akys nėra tinkamai drėkinamos.

Problemą galima išspręsti akių pratimų pagalba ir minimaliu poilsiu nuo išmaniųjų prietaisų kas 20–30 minučių. Taip pat rekomenduojama palaikyti teisingą kambario mikroklimatą, užtikrinti tinkamą apšvietimą ir, jei reikia, naudoti dirbtines ašaras akių drėkinimui bei diskomforto palengvinimui.

  1. Atsisakote nešioti akinius

Jei jums nurodyta nešioti akinius ar kontaktinius lęšius, būtinai turėtumėte taip ir daryti. Nuolatinis prisimerkimas tikrai nepagerina vizualinės situacijos, tačiau neigiamai veikia akių būklę. Geriausias būdas vėl saugiai padaryti savo gyvenimą patogiu yra regėjimo korekcija, kurią, remdamasis jūsų diagnostikos rezultatais, rekomenduos oftalmologas.

Regos korekcija lazeriu yra optimaliausias būdas nedelsiant grąžinti tobulą regėjimą. Lazerio korekcija yra neskausminga, atliekama ambulatoriškai, jos sveikimo laikotarpis yra minimalus, ji suteikia visišką nepriklausomybę ir laisvę nuo akinių ir lęšių.

Pažangiausius regėjimo korekcijos lazeriu metodus visose Baltijos šalyse rasite Dr. Solomatino akių klinikoje. Gydytojas parinks ir rekomenduos vieną ar kitą metodą atsižvelgdamas į jūsų ragenos struktūrinius ypatumus, taip pat trumparegystės, hiperopijos ar astigmatizmo laipsnį.

Užsiregistruoti konsultacijai ar tyrimui ir gauti daugiau informacijos apie lazerines korekcijas, atliekamas klinikoje, galite parašę info@drsolomatinoakiucentras.lt arba užpildę registracijos formą internete https://drsolomatinoakiucentras.lt/#registreerumine

Blogas
About maksims_dr15

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *