Matyti reiškia gyventi


Akys yra svarbiausias mūsų jutimo organas.
Ar žinojote, kad žmogaus smegenys per akis gauna daugiau nei 80 % informacijos?
Akys yra langas į pasaulį.
Matyti reiškia atpažinti.
Matydami mes gauname naujos patirties.
Rega suteikia nepriklausomybę ir laisvę.
Matyti reiškia gyventi.
Daugiau kaip pusė pasaulio gyventojų nešioja akinius ar kontaktinius lęšius. Nors pagalbinės priemonės padeda geriau matyti, vis dėlto daugeliui žmonių jų nešiojimas trukdo.
Norėtumėte matyti be akinių ar kontaktinių lęšių? Be jokių optinių priemonių? Dabar medicinos ir technologijų raidos dėka tai yra įmanoma. Per pastaruosius kelis dešimtmečius procedūrų lazeriu efektyvumas įrodytas moksliškai ir šios procedūros patikrintos klinikiniais tyrimais. Procedūros tapo svarbia tradicinių korekcijos metodų, pavyzdžiui, akinių ir kontaktinių lęšių, alternatyva. „ReLEx® SMILE“ yra nauja procedūra lazeriu, kurią kompanija „Carl Zeiss“ sukūrė švelniai regos defektų korekcijai. Tai yra šiuolaikiškas ir itin švelnus gydymo metodas, kuris apjungia didelę patirtį iš tradicinių regėjimo korekcijos procedūrų ir saugą su daugeliu novatoriškų privalumų, tikslumu ir — svarbiausia — daug patogesne pacientui operacija.

image

“Tobulumas bus pasiektas ne tada,
kai nieko nebebus įmanoma pridurti,
tačiau tada, kai nieko nebebus įmanoma atimti.”

/Antoine de Saint-Exupéry/

Žmogaus sukurtas fenomenas,
kuriuo pasiekiamas puikus regėjimas.

Baigėsi pjovimo įrankių ir aktyvaus audinių garinimo laikas – tai pagrindinė „ReLEx® SMILE“ ir „ReLEx FLEX“ metodų inovacija. Abu metodai įmanomi tik su „Carl Zeiss VisuMax®“ lazeriniais įrenginiais. Naujoji technologija siūlo beprecedentinius femto sekundinės technologijos privalumus: didelio tikslumo lazerį, saugą ir garantuotą rezultatą net esant ribiniams trumparegystės bei toliaregystės ar astigmatizmo daviniams.

Tikslus ir kruopštus gydymas „VisuMax“ femto sekundiniu lazeriu

„ReLEx® SMILE“ procedūros lazeriu metu naudojama specialiai kompanijos „Carl Zeiss“ specialiai sukurta femto sekundinė lazerinė sistema. Savo tikslumu ir patikimumu ji jau padarė didelį įspūdį gydytojams ir pacientams. Technologijos dėka procedūros lazeriu tikslumas yra mikrometro ribose.

Didelio tikslumo femto sekundinis lazeris padeda tikslingai koreguoti regą ir praktiškai neturi įtakos aplinkiniam ragenos audiniui.

Ergonomiška ir patogi paciento fiksavimo sistema leidžia padaryti gydymą pacientui dar patogesnį ir dar geriau atpalaiduojantį. Paciento padėtis nuolat kontroliuojama procedūros lazeriu metu ir, jei reikia, ji reguliuojama automatiškai.

image
image

Gyvenimas be akinių

Gydymo etapai

 • Image

  Pirmasis etapas

  Femto sekundinis lazeris „VisuMax“ vidiniuose ragenos audiniuose sudaro optinį diską ir padaro mažą įpjovą, kurios dydis yra mažesnis kaip 4 mm.

 • Image

  Antrasis etapas

  Chirurgas pašalina optinį diską per mažą įpjovimą. Tai ragenos biomechanines charakteristikas pažeidžia minimaliai. Iš ragenos nereikia iškirpti paviršutinio audinio.

 • Image

  Trečiasis etapas

  Optinio disko pašalinimas leidžia pakeisti ragenos optines savybes ir pataiso optinį akies defektą.

image

Regos lazerinės chirurgijos metodai moksliniais ir klinikiniais tyrimais buvo patvirtinti 1980-jų metų viduryje. Pagrindinis visų metodų principas yra tai, kad lazerio spindulys naudojamas pakeičiant ragenos optines savybes taip, kad atvaizdas susitelktų tinklainėje, o ne priešais tinklainę arba už jos.

Pirmosios kartos procedūros lazeriu technologijos („PRK“, „LASEK“ ir kiti paviršinio regėjimo korekcijos būdai)

Kol operacijos lazeriu nebuvo išrastos, apsauginis ragenos sluoksnis (epitelis) buvo šalinamas rankiniu būdu. Pooperacinis laikotarpis pasižymėjo gana ilgą laiką trunkančiu diskomfortu ir gana lėtai atgaunamu regėjimo ryškumu.

image

Todėl buvo sukurti moderniškesni, antrosios kartos lazerinės chirurgijos metodai („LASIK“ ir „FemtoLASIK“).

Mechaniniu pjovimo įrankiu („LASIK“) arba femto sekundiniu lazeriu („FemtoLASIK“) sudaromas plonas ragenos „dangtelis“, kuris yra tik 120 mikronų storio ir kuris gali būti atidarytas kaip liukas. Po to atviras ragenos audinys išgarinamas, naudojant kitą lazerinį įrenginį. Paskutiniame gydymo etape „dangtelis“ dedamas atgal į savo pradinę padėtį ir jis suauga su aplinkiniais audiniais. Šio metodo trūkumas yra tai, kad „dangtelis“ po operacijos dėl fizinio poveikio gali pasislinkti iš vietos.

image

Trečiosios kartos lazerinės chirurgijos „ReLEx® SMILE“ principas:

Didelio tikslumo femto sekundinis lazeris „VisuMax®“ vidiniuose ragenos sluoksniuose sudaro nedidelį optinį diską, kurio dydis ir forma priklauso nuo gydomo regėjimo defekto rimtumo. Po to lazerio spinduliu padaromas mikroskopinis įpjovimas, per kurį optinis diskas pašalinamas. Skirtingai nuo ankstesnių metodų, nebereikia pjovimo įrankiais sudaryti „dangtelio“. Išoriniams ragenos sluoksniams nebereikia daryti beveik jokio fizinio poveikio. To dėka išlaikomas ragenos vientisumas, todėl galima pasiekti puikų regėjimą ir išvengti su įpjovimais susijusių komplikacijų.

Konsultacijos dėl lazerio regos korekcijos

Mūsų klinika taip pat siūlo išsamią diagnostikos ir gydymo pagalbą!

„ReLEx SMILE“ privalumai

Švelni „SMILE“ procedūra dovanos Jums šypsenas ir gyvenimą be akinių!

Pastaraisiais metais švelnūs diagnostikos ir gydymo metodai nustatė naujus standartus šiuolaikinėje medicinoje. „Švelnūs“ metodai reiškia maksimalų komfortą pacientui. Po to, kai kompanija „Carl Zeiss“ sukūrė metodą „ReLEx® SMILE“, „Carl Zeiss“ pasiūlė naują švelnią procedūrą lazeriu. Šis naujoviškas gydymo metodas siūlo keletą privalumų.

Gydymas nenaudojant audinių lopelių

 • Iš ragenos audinio nereikia išpjauti lopelių
 • Optinis diskas padaromas ragenos viduje. Tokiu būdu viršutiniai sluoksniai išlieka nepažeisti.
 • Poveikis ragenai yra 80 % mažesnis, palyginus su „LASIK“ ir „FemtoLASIK“ metodų poveikiu.
 • Apsauginis ragenos sluoksnis (epitelis) išlieka visiškai nepažeistas, o ragenos išoriniai sluoksniai („Bowman“ membrana) stabilizuojasi.
 • Už ašarų išsiskyrimą atsakingų ragenos nervų skaičius lieka nepaliestas maksimaliai, dėl to po operacijos akys nedžiūsta taip smarkiai.
 • Beveik nėra jokio diskomforto jausmo per pačią operaciją ir po operacijos.

Gydymas vyksta pilnai femto sekundiniu lazeriu

 • Naudojama didelio tikslumo femto sekundinė technologija.
 • Puikiai nuspėjami rezultatai net sunkios trumparegystės formos atveju (> -7,00 D).
 • Operacija pacientui yra patogi.
 • Gydymo metu nėra regėjimo praradimo.
 • Lyginant su kitais metodais akiai daromas minimalus slėgis, kas yra saugiau optiniam nervui ir tinklainei; be to, nėra jokio diskomforto jausmo.
 • Regėjimo ryškumas stabilizuojasi per 14 dienų.
image

GRĮŽTAMASIS RYŠYS

Ką sako pacientai

Fokusuota ir nefokusuota

Regėjimo sutrikimų tipai

Žmogaus akies fiziniai ir optiniai veikimo principai primena fotoaparato veikimą. Ragena ir lęšiukas atlieka objektyvo funkciją. Jie fokusuoja šviesos spindulius ant galinės akies obuolio sienelės paviršiaus, kur yra mūsų natūralus „filmas“, kuris vadinamas tinklaine. Normalaus regėjimo atveju šviesos spinduliai sutelkiami tiksliai tinklainėje. Dėl to fokuse susiformuoja atvaizdas, kuris regos nervu perduodamas į smegenis.

Trumparegystė yra labiausiai paplitusi regos negalia visame pasaulyje. Įvairaus laipsnio trumparegyste negaluoja beveik pusė pasaulio gyventojų. Žmonių su trumparegyste akies obuolys yra tarsi išsitempęs ir jo šviesos spindulių laužimo geba yra sumažėjusi. Ragena ir lęšiukas laužia šviesos spindulius taip, kad jie susitelkia priešais tinklainę. Dėl to tinklainėje susitelkęs atvaizdas yra neryškus. Toli esantys objektai matomi miglotai. Paprastai arti esantys objektai matomi gerai.

Toliaregystė. Žmonių, turinčių toliaregystę, akies obuolys yra trumpesnis už normalų. Šviesos spinduliai yra laužiami taip, kad jie yra susitelkia už tinklainės. Todėl tinklainėje atsiranda neryškus atvaizdas. Iki tam tikro amžiaus tai gali būti kompensuojama akies raumenų darbu, kuris keičia lęšiuko formą ir optinį stiprumą. Priklausomai nuo toliaregystės sunkumo arti (bet taip pat kai kuriais atvejais ir toli) esantys objektai gali būti matomi miglotai.

Astigmatizmas. Žmonių, turinčių astigmatizmą, ragenos forma yra netolygi. Todėl šviesos spindulių lūžio metu susidaro keli fokusavimo taškai. Tada ir toli, ir arti esančių objektų atvaizdas yra iškraipytas. Astigmatizmas gali atsirasti savaime arba kartu su toliaregyste arba trumparegyste.

image

Kiti įdomūs faktai apie „ReLEx® SMILE“ technologiją

Skirtingai nuo kitų procedūrų lazeriu procedūra „SMILE“ veikia ragenos audinį 80 % mažiau. Femto sekundinio lazerio pagalba ragenos viduje sudaromas mažytis optinis diskas, kuris pašalinamas per keleto milimetrų dydžio prieigos prie ragenos angą. Skirtingai nei „LASIK“ ir „FemtoLASIK“ metodų atveju, ragenos nėra būtina net atverti. Šio metodo sukūrimas tapo įmanomas kompanijos „Carl Zeiss“ sukurto femto sekundinio lazerio „VisuMax®“ unikalaus tikslumo dėka.
„PRK“ ar „LASEK“ procedūrų atveju viršutinis ragenos sluoksnis (epitelis) pašalinamas rankiniu būdu. Tada iš atviros ragenos eksimeriniu lazeriu pašalinami giliau esantys sluoksniai. Trūkumai: lyginant su „ReLEx® SMILE“ metodu, po operacijos atsiranda žymiai stipresnis diskomforto jausmas; pasveikimas ir regėjimo ryškumo stabilizavimas užtrunka daugiau laiko. „PRK“ ar „LASEK“ metodai nerekomenduojami naudoti stiprios trumparegystės atveju – palyginus su „ReLEx® SMILE“ metodu, pagal mūsų klinikoje atliktų stebėjimų išvadas komplikacijų rizika yra žymiai didesnė. „ReLEx® SMILE“ metodas apjungia procedūrų „PRK“ ir „LASEK“ (nereikia įpjovimo audinių lopeliams sudaryti) ir procedūrų „LASEK“ bei „FemtoLASIK“ privalumus (minimalus diskomforto jausmas ir greitas regėjimo ryškumo atstatymas), bet ne jų trūkumus.
Kompanija „Carl Zeiss“ kokybės ir tikslumo įkūnijimu optikos srityje laikoma nuo 1846 metų. 1986 metais koncernas „Carl Zeiss“ refrakcinio regėjimo korekcijai pristatė pirmąją eksimerinį lazerį. Per pastaruosius 25 metus kompanija buvo regėjimo sutrikimų šalinimo korekcijos lazeriu srities lydere. Femto sekundinė technika patyrė daug tyrimų ir įrodė savo klinikinę svarbą jau daug metų. Femto sekundinės technologijos autoriai gavo keletą Nobelio premijų. „ReLEx® SMILE“ operacijos daromos nuo 2006 metų. Pirmiesiems pacientams jau atliktas 5 metų stebėjimas. Šiais laikais „ReLEx® SMILE“ technologija daugelyje šalių naudojama kaip standartinis gydymo metodas.

Sužinokite, kaip gauti paslaugas akių centre pigiau:

Sužinokite daugiau

Konsultacijos dėl lazerio regos korekcijos

Mūsų klinika taip pat siūlo išsamią diagnostikos ir gydymo pagalbą!