Matyti reiškia gyventi

Akys yra svarbiausias mūsų jutimo organas. Ar žinojote, kad žmogaus smegenys akių pagalba gauna daugiau negu 80 % informacijos? Akys yra langas į pasaulį, o geras regėjimas suteikia nepriklausomybę ir laisvę.


Daugiau kaip pusė pasaulio gyventojų nešioja akinius ar kontaktinius lęšius. Nors pagalbinės priemonės padeda geriau matyti, vis dėlto daugeliui žmonių jų nešiojimas trukdo. Norėtumėte vėl matyti be akinių ar kontaktinių lęšių?


Dabar medicinos ir technologijų raidos dėka tai yra įmanoma. Šiandien procedūrų lazeriu efektyvumas įrodytas moksliškai ir šios procedūros patikrintos daugybe klinikinių tyrimų.


ReLEx® SMILE yra nauja Carl Zeiss kompanijos sukurta regos korekcijos lazeriu procedūra. Tai — šiuolaikiškas ir itin švelnus korekcijos metodas, tinkantis net esant didesniam regėjimo minusui ar astigmatizmui.

image

“Tobulumas bus pasiektas ne tada,
kai nieko nebebus įmanoma pridurti,
tačiau tada, kai nieko nebebus įmanoma atimti.”

/Antoine de Saint-Exupéry/

Žmogaus sukurtas fenomenas,
kuriuo pasiekiamas puikus regėjimas.

Baigėsi pjovimo įrankių ir aktyvaus audinių garinimo laikas – tai pagrindinė ReLEx® SMILE ir ReLEx FLEX metodų inovacija. Abu metodai įmanomi tik su Carl Zeiss VisuMax® lazeriniais įrenginiais. Naujoji technologija siūlo beprecedentinius femto-sekundinės technologijos privalumus: didelio tikslumo lazerį, saugumą ir garantuotą rezultatą net esant ribiniams trumparegystės, toliaregystės ar astigmatizmo atvejams.

Tikslus ir kruopštus gydymas VisuMax femto-sekundiniu lazeriu

ReLEx® SMILE procedūros lazeriu metu naudojama specialiai kompanijos „Carl Zeiss“ sukurta femto-sekundinė lazerinė sistema. Ši procedūra yra ITIN tiksli ir patikima: naujos technologijos dėka korekcijos lazeriu tikslumas yra MIKROMETRO ribose. Svarbu tai, kad ši procedūra aplinkinius ragenos audinius veikia net 80% mažiau lyginant su bet kuria kita lazerine korekcija. ReLEx® SMILE procedūra yra dar patogesnė pacientui: nieko blogo nenutiks net sujudėjus, sumirksėjus ar nusičiaudėjus.

image
image

Gyvenimas be akinių

Gydymo etapai

 • Image

  Pirmasis etapas

  Femto sekundinis lazeris „VisuMax“ vidiniuose ragenos audiniuose sudaro optinį diską ir padaro mažą įpjovą, kurios dydis yra mažesnis kaip 4 mm.

 • Image

  Antrasis etapas

  Chirurgas pašalina optinį diską per mažą įpjovimą. Tai ragenos biomechanines charakteristikas pažeidžia minimaliai. Iš ragenos nereikia iškirpti paviršutinio audinio.

 • Image

  Trečiasis etapas

  Optinio disko pašalinimas leidžia pakeisti ragenos optines savybes ir pataiso optinį akies defektą.

image

Lazerinės korekcijos metodai buvo patvirtinti moksliniais ir klinikiniais tyrimais dar 1980-jų metų viduryje. Pagrindinis visų metodų principas — lazerio spindulys naudojamas pakeičiant ragenos optines savybes taip, kad atvaizdas susitelktų tinklainėje, o ne priešais tinklainę arba už jos.

Pirmosios kartos procedūros lazeriu technologijos (PRK, LASEK ir kiti paviršinio regėjimo korekcijos būdai)

Kol operacijos lazeriu nebuvo išrastos, apsauginis ragenos sluoksnis (epitelis) buvo šalinamas rankiniu būdu. Pooperacinis laikotarpis pasižymėjo gana ilgą laiką trunkančiu diskomfortu ir lėtai atgaunamu regėjimo ryškumu.

image

Todėl buvo sukurti moderniškesni, antrosios kartos lazerinės chirurgijos metodai (LASIK ir Femto LASIK).

Mechaniniu pjovimo įrankiu (LASIK) arba femto sekundiniu lazeriu (Femto LASIK) sudaromas plonas ragenos „dangtelis“, kuris yra tik 120 mikronų storio ir kuris gali būti atidarytas kaip liukas. Tuomet naudojamas kitas lazerinis įrenginys, padedantis išgarinti ragenos audinį. Paskutiniame gydymo etape „dangtelis“ dedamas atgal į savo pradinę padėtį ir suauga su aplinkiniais akies audiniais. Šio metodo trūkumas yra tai, kad „dangtelis“ po operacijos dėl fizinio poveikio gali pasislinkti iš vietos.

image

Trečiosios kartos lazerinės korekcijos ReLEx® SMILE principas:

ITIN didelio tikslumo femto-sekundinis lazeris VisuMax® vidiniuose ragenos sluoksniuose sudaro nedidelį optinį diską, kurio dydis ir forma priklauso nuo gydomo regėjimo defekto rimtumo. Po to LAZERIO SPINDULIU padaromas mikroskopinis įpjovimas, per kurį optinis diskas pašalinamas. Skirtingai nuo ankstesnių metodų, nebereikia pjovimo įrankiais sudaryti „dangtelio“. Išoriniams ragenos sluoksniams nedaromas beveik joks fizinio poveikio. Dėl to išlaikomas absoliutus ragenos vientisumas, pasiekiamas puikus regėjimas ir išvengiama bet kokių su mechaniniais įpjovimais susijusių komplikacijų.

Norite pasikonsultuoti dėl lazerinės akių korekcijos?

MŪSŲ KLINIKA TAIP PAT SIŪLO IŠSAMIĄ DIAGNOSTIKOS IR GYDYMO PAGALBĄ!

RELEX SMILE PRIVALUMAI

Švelni SMILE procedūra dovanos Jūsų akims šypseną ir gyvenimą be akinių!

ReLEx® SMILE — naujas standartas šiuolaikinėje medicinoje. Šis metodas vadinamas „švelniu“ dėl to, kad užtikrina maksimalų komfortą kiekvienam pacientui.

Korekcija BE JOKIŲ mechaninių įpjovimų

 • Iš ragenos audinio nereikia išpjauti lopelių.
 • Korekcija atliekama tik lazeriu, be jokių mechaninių įpjovimų.
 • Poveikis ragenai yra 80 % mažesnis, lyginant su bet kuriuo kitu korekcijos metodu.
 • Apsauginis ragenos sluoksnis (epitelis) išlieka visiškai nepažeistas, o išoriniai ragenos sluoksniai („Bowman“ membrana) greitai stabilizuojasi.
 • Už ašarų išsiskyrimą atsakingų ragenos nervų skaičius lieka maksimaliai nepaliestas, dėl to po operacijos akys nedžiūsta taip smarkiai.
 • Beveik nėra jokio diskomforto jausmo per pačią korekciją.
 • Gijimo procesas tampa kur kas trumpesnis.

Korekcija atliekama TIK femto-sekundiniu lazeriu

 • Naudojama ITIN didelio tikslumo femto-sekundinė technologija.
 • Puikiai nuspėjami rezultatai net sunkios trumparegystės formos atveju (> -7,00 D).
 • Korekcija yra absoliučiai patogi pacientui.
 • Korekcijos metu nėra regėjimo praradimo.
 • Lyginant su bet kuriuo kitu metodu, akiai daromas absoliučiai minimalus spaudimas: tai yra kur kas saugiau optiniam nervui ir tinklainei.
 • Regėjimo ryškumas stabilizuojasi per 14 dienų.
image

GRĮŽTAMASIS RYŠYS

Ką sako pacientai

Fokusuota ir nefokusuota

Regėjimo sutrikimų tipai

Žmogaus akies fiziniai ir optiniai veikimo principai primena fotoaparato veikimą. Ragena ir lęšiukas atlieka objektyvo funkciją. Jie fokusuoja šviesos spindulius ant galinės akies obuolio sienelės paviršiaus, kur yra mūsų natūralus „filmas“, kuris vadinamas tinklaine. Normalaus regėjimo atveju šviesos spinduliai sutelkiami tiksliai tinklainėje. Dėl to fokuse susiformuoja atvaizdas, kuris regos nervu perduodamas į smegenis.

Trumparegystė yra labiausiai paplitusi regos negalia visame pasaulyje. Įvairaus laipsnio trumparegyste negaluoja beveik pusė pasaulio gyventojų. Žmonių su trumparegyste akies obuolys yra tarsi išsitempęs ir jo šviesos spindulių laužimo geba yra sumažėjusi. Ragena ir lęšiukas laužia šviesos spindulius taip, kad jie susitelkia priešais tinklainę. Dėl to tinklainėje susitelkęs atvaizdas yra neryškus. Toli esantys objektai matomi miglotai. Paprastai arti esantys objektai matomi gerai.

Toliaregystė. Žmonių, turinčių toliaregystę, akies obuolys yra trumpesnis už normalų. Šviesos spinduliai yra laužiami taip, kad jie yra susitelkia už tinklainės. Todėl tinklainėje atsiranda neryškus atvaizdas. Iki tam tikro amžiaus tai gali būti kompensuojama akies raumenų darbu, kuris keičia lęšiuko formą ir optinį stiprumą. Priklausomai nuo toliaregystės sunkumo arti (bet taip pat kai kuriais atvejais ir toli) esantys objektai gali būti matomi miglotai.

Astigmatizmas. Žmonių, turinčių astigmatizmą, ragenos forma yra netolygi. Todėl šviesos spindulių lūžio metu susidaro keli fokusavimo taškai. Tada ir toli, ir arti esančių objektų atvaizdas yra iškraipytas. Astigmatizmas gali atsirasti savaime arba kartu su toliaregyste arba trumparegyste.

image

Kiti įdomūs faktai apie „ReLEx® SMILE“ technologiją

Skirtingai nuo kitų procedūrų lazeriu, SMILE ragenos audinius veikia net 80 % mažiau. Femto-sekundinio lazerio pagalba ragenos viduje sudaromas mažytis optinis diskas, kuris pašalinamas per keleto milimetrų dydžio prieigos prie ragenos angą. Skirtingai nei LASIK ir FemtoLASIK metodų atveju, ragenos nėra būtina net atverti.
PRK ir LASEK procedūrų metu viršutinis ragenos sluoksnis (epitelis) pašalinamas rankiniu būdu. Tuomet iš ragenos eksimeriniu lazeriu pašalinami giliau esantys sluoksniai. Trūkumai: lyginant su ReLEx® SMILE metodu, po korekijos jaučiamas kur kas didesnis diskomfortas, gijimo ir regėjimo ryškumo stabilizavimasis užtrunka ilgiau. PRK ir „LASEK metodai nerekomenduojami esant didesnei trumparegystei: lyginant su ReLEx® SMILE, pagal mūsų klinikoje atliktų stebėjimų išvadas, komplikacijų rizika yra žymiai didesnė.
Kompanija Carl Zeiss pasaulyje žinoma dėl savo kokybės ir tikslumo dar nuo 1846 m. 1986 m. Carl Zeiss kompanija pristatė pirmąją eksimerinį lazerį, skirt1 refrakcinio regėjimo korekcijai. Pastaruosius 33 m. kompanija buvo regėjimo sutrikimų šalinimo lazerinių korekcijų pagalba lyderė, o femto-sekundinės technlogijos autoriai gavo net keletą Nobelio premijų. ReLEx® SMILE korekcijos atliekamos nuo 2006 m. Pirmiesiems pacientams jau atliktas 10 metų stebėjimas. Šiandien ReLEx® SMILE technologija daugelyje šalių naudojama kaip standartinis gydymo metodas. Džiaugiamės, kad Dr. Solomatino akių centras yra VIENINTELĖ akių klinika Baltijos šalyse, siūlanti šį korekcijos lazeriu metodą.

Sužinokite, kaip gauti paslaugas akių centre pigiau:

Sužinokite daugiau

Norite pasikonsultuoti dėl lazerinės akių korekcijos?

MŪSŲ KLINIKA TAIP PAT SIŪLO IŠSAMIĄ DIAGNOSTIKOS IR GYDYMO PAGALBĄ!